Omron Automation & Safety G3TA-OD201S DC24
G3TA-OD201S DC24 picture photo
Mfg. Part Number
G3TA-OD201S DC24
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Modules - Output
Brief Description
OUTPUT MODULE DC QC 24VDC
Datasheet Download
G3TA-OD201S DC24.pdf
Availability of G3TA-OD201S DC24
QUANTITY
G3TA-OD201S DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3TA-OD201S DC24
Internal Part NumberEIS-G3TA-OD201S DC24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyI/O Relay Modules - Output
SeriesG3TA
TypeDC
ColorBlack
StyleQC
Voltage - Input24VDC (19.2 ~ 26.4VDC)
Current - Input-
Voltage - Output40 ~ 200VDC
Current - Output0.01 ~ 1A
Turn On Time2ms
Turn Off Time2ms
FeaturesStatus LED(s)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3TA-OD201S DC24
Related LinksG3TA-OD2, G3TA-OD201S DC24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3TA-OD201S DC24 Details Description
Related parts for G3TA-OD201S DC24
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC 16BIT 4CH PRL-OUT ADC 48-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER SATA 7POS PCB GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20POS 2.54MM datasheet.pdf
RP BKAD1 PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf