Omron G3VM-601DY(TR)
G3VM-601DY(TR) picture photo
Mfg. Part Number
G3VM-601DY(TR)
Brief Description
RELAY SSR SPST-NO 90MA SMD
Datasheet Download
G3VM-601DY(TR).pdf
Availability of G3VM-601DY(TR)
QUANTITY
G3VM-601DY(TR) Order Process
Ship out your order
Specifications of G3VM-601DY(TR)
Internal Part NumberEIS-G3VM-601DY(TR)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Product Training ModulesMOSFET Relays Overview
Standard Package1,500
Output TypeAC, DC
On-State Resistance60 Ohm
Load Current90mA
Voltage - Input1.63VDC
Voltage - Load0 ~ 600 V
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Package / Case4-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package4-SMT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3VM-601DY(TR)
Related LinksG3VM-60, G3VM-601DY(TR) Datasheet, Omron Distributor
G3VM-601DY(TR) Details Description
Related parts for G3VM-601DY(TR)
SWITCH KEYLOCK 3POS 5A W/2KEYS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.2V 6UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 750 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 8.2V 30MA SOT89 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf