Mechatronics Fan Group G4028H12B-RSR
G4028H12B-RSR picture photo
Mfg. Part Number
G4028H12B-RSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC
Datasheet Download
G4028H12B-RSR.pdf
Availability of G4028H12B-RSR
QUANTITY
G4028H12B-RSR Order Process
Ship out your order
Specifications of G4028H12B-RSR
Internal Part NumberEIS-G4028H12B-RSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G4028H12B-RSR
Related LinksG4028H, G4028H12B-RSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G4028H12B-RSR Details Description
Related parts for G4028H12B-RSR
MOSFET N-CH 55V 19A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 1.4KVAC SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.645A 135 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf