Cherry G81-1800LUMUS-0
G81-1800LUMUS-0 picture photo
Mfg. Part Number
G81-1800LUMUS-0
Manufacturer
Product Category
Keyboards
Brief Description
KEYBOARD COMPACT 104 KEY USB GRY
Datasheet Download
G81-1800LUMUS-0.pdf
Availability of G81-1800LUMUS-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G81-1800LUMUS-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of G81-1800LUMUS-0
Internal Part NumberEIS-G81-1800LUMUS-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLG81 Keyboard Series 18/Jul/2014
Standard Package10
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyKeyboards
SeriesG81-1800
TypeKeyboard
Number of Keys104
InterfaceUSB
Features-
ColorLight Gray
Size / Dimension15.94" L x 7.09" W x 1.73" H (405mm x 180mm x 44mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G81-1800LUMUS-0
Related LinksG81-180, G81-1800LUMUS-0 Datasheet, Cherry Distributor
G81-1800LUMUS-0 Details Description
Related parts for G81-1800LUMUS-0
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 100mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
DIE SET 2 12-10AWG CRIMP datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf