Cherry G81-1800LUMUS-2
G81-1800LUMUS-2 picture photo
Mfg. Part Number
G81-1800LUMUS-2
Manufacturer
Product Category
Keyboards
Brief Description
KEYBOARD COMPACT 104 KEY USB BLK
Datasheet Download
G81-1800LUMUS-2.pdf
Availability of G81-1800LUMUS-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G81-1800LUMUS-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of G81-1800LUMUS-2
Internal Part NumberEIS-G81-1800LUMUS-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLG81 Keyboard Series 18/Jul/2014
Standard Package10
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyKeyboards
SeriesG81-1800
TypeKeyboard
Number of Keys104
InterfaceUSB
Features-
ColorBlack
Size / Dimension15.94" L x 7.09" W x 1.73" H (405mm x 180mm x 44mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G81-1800LUMUS-2
Related LinksG81-180, G81-1800LUMUS-2 Datasheet, Cherry Distributor
G81-1800LUMUS-2 Details Description
Related parts for G81-1800LUMUS-2
MINIGRABBER/BANANA PLUG 48" RED datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 1GB 240UDIMM datasheet.pdf
WIRE SENSING PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS TIN datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf