Omron Automation & Safety G9SX-AD322-T150-RT DC24
G9SX-AD322-T150-RT DC24 picture photo
Mfg. Part Number
G9SX-AD322-T150-RT DC24
Manufacturer
Product Category
Controllers - Machine Safety
Brief Description
G9SX-AD322-T150-RT DC24
Datasheet Download
G9SX-AD322-T150-RT DC24.pdf
Availability of G9SX-AD322-T150-RT DC24
QUANTITY
G9SX-AD322-T150-RT DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G9SX-AD322-T150-RT DC24
Internal Part NumberEIS-G9SX-AD322-T150-RT DC24
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Machine Safety
SeriesG9SX
Controller TypeGeneral Purpose
Number of Inputs and Type2 - Digital
Safety Outputs and TypeSolid State (6)
Auxiliary Outputs and TypeSolid State (2)
Contact Rating @ Voltage-
Safety CategoryCategory 4, PLe, SIL3
Voltage - Supply24VDC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Ingress Protection-
FeaturesDelay Time 0-150s, Logical AND I/O
ApprovalsCE, CSA, cULus, SUD, TUV, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G9SX-AD322-T150-RT DC24
Related LinksG9SX-AD322-, G9SX-AD322-T150-RT DC24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G9SX-AD322-T150-RT DC24 Details Description
Related parts for G9SX-AD322-T150-RT DC24
FUSE GLASS 1A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SIDACTOR BI 90V 150A DO-214AA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14-QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN N PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf