Omron G9YA-12S-45-P DC24
G9YA-12S-45-P DC24 picture photo
Mfg. Part Number
G9YA-12S-45-P DC24
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY RF SPDT 24V
Datasheet Download
G9YA-12S-45-P DC24.pdf
Availability of G9YA-12S-45-P DC24
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G9YA-12S-45-P DC24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G9YA-12S-45-P DC24
Internal Part NumberEIS-G9YA-12S-45-P DC24
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesG9YA
PackagingBulk
Relay TypeRF
Coil TypeNon Latching
Coil Current29.2mA
Coil Voltage24VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)19.2 VDC
Turn Off Voltage (Min)2.4 VDC
Operate Time15ms
Release Time15ms
Features-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StylePC Pin
Contact Material-
Coil Power700 mW
Coil Resistance822 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G9YA-12S-45-P DC24
Related LinksG9YA-12S-, G9YA-12S-45-P DC24 Datasheet, Omron Distributor
G9YA-12S-45-P DC24 Details Description
Related parts for G9YA-12S-45-P DC24
RELAY OPTO AC/DC 25V 150MA 4SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .410" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 16-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf