Omron G9YAK-12S-45 DC12
G9YAK-12S-45 DC12 picture photo
Mfg. Part Number
G9YAK-12S-45 DC12
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY RF SPDT 12V
Datasheet Download
G9YAK-12S-45 DC12.pdf
Availability of G9YAK-12S-45 DC12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
G9YAK-12S-45 DC12 Order Process
Ship out your order
Specifications of G9YAK-12S-45 DC12
Internal Part NumberEIS-G9YAK-12S-45 DC12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
SeriesG9YA
PackagingBulk
Relay TypeRF
Coil TypeLatching, Dual Coil
Coil Current41.7mA
Coil Voltage12VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)-
Switching Voltage-
Turn On Voltage (Max)9.6 VDC
Turn Off Voltage (Min)-
Operate Time15ms
Release Time15ms
Features-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleSolder Lug
Contact Material-
Coil Power500 mW
Coil Resistance288 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G9YAK-12S-45 DC12
Related LinksG9YAK-12, G9YAK-12S-45 DC12 Datasheet, Omron Distributor
G9YAK-12S-45 DC12 Details Description
Related parts for G9YAK-12S-45 DC12
RES SMD 4.32M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 20% 0905 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
25 WW REC HSG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGGER INV 5TSSOP datasheet.pdf
TERMINATION DIESET ASSEM datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf