Murata Electronics North America GA342DR7GF102KW02L
GA342DR7GF102KW02L picture photo
Mfg. Part Number
GA342DR7GF102KW02L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 250VAC SL 1808
Datasheet Download
GA342DR7GF102KW02L.pdf
Availability of GA342DR7GF102KW02L
QUANTITY
GA342DR7GF102KW02L Order Process
Ship out your order
Specifications of GA342DR7GF102KW02L
Internal Part NumberEIS-GA342DR7GF102KW02L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGA3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature20°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GA342DR7GF102KW02L
Related LinksGA342DR7G, GA342DR7GF102KW02L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GA342DR7GF102KW02L Details Description
Related parts for GA342DR7GF102KW02L
HEADER OPEN .025"DIA .300 24POS datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
ULTRA-SLIM SFTY DOOR SW W/SOL IN datasheet.pdf
STD UDEAPR110F K datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf