Murata Electronics North America GA342QR7GD221KW01L
GA342QR7GD221KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GA342QR7GD221KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250VAC X7R 1808
Datasheet Download
GA342QR7GD221KW01L.pdf
Availability of GA342QR7GD221KW01L
QUANTITY
GA342QR7GD221KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GA342QR7GD221KW01L
Internal Part NumberEIS-GA342QR7GD221KW01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGA3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsY3
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GA342QR7GD221KW01L
Related LinksGA342QR7G, GA342QR7GD221KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GA342QR7GD221KW01L Details Description
Related parts for GA342QR7GD221KW01L
IC LINE DRIVE CABLE 5V 20-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 8A DPAK datasheet.pdf