Murata Electronics North America GA355ER7GB333KW01L
GA355ER7GB333KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GA355ER7GB333KW01L
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250VAC X7R 2220
Datasheet Download
GA355ER7GB333KW01L.pdf
Availability of GA355ER7GB333KW01L
QUANTITY
GA355ER7GB333KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GA355ER7GB333KW01L
Internal Part NumberEIS-GA355ER7GB333KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGA3
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GA355ER7GB333KW01L
Related LinksGA355ER7G, GA355ER7GB333KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GA355ER7GB333KW01L Details Description
Related parts for GA355ER7GB333KW01L
PLATE ALUMINUM BOTTOM 9" X 15" datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2R048FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 230V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 8A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 25.2VC DO-214AC datasheet.pdf
3 POS FASTIN/ON HSING PANEL MNT datasheet.pdf