RF Solutions GAMMA-868-SO
GAMMA-868-SO picture photo
Mfg. Part Number
GAMMA-868-SO
Manufacturer
Product Category
RF Transceiver Modules
Brief Description
MOD RF TELEMETRY LORA 868MHZ SMT
Datasheet Download
GAMMA-868-SO.pdf
Availability of GAMMA-868-SO
QUANTITY
GAMMA-868-SO Order Process
Ship out your order
Specifications of GAMMA-868-SO
Internal Part NumberEIS-GAMMA-868-SO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver Modules
SeriesGAMMA
PackagingTray
RF Family/Standard-
Protocol-
Modulation-
Frequency868MHz
Data Rate9.6Kbps
Power - Output20dBm
Sensitivity-137dBm
Serial Interfaces-
Antenna Type-
Memory Size-
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Current - Receiving23mA
Current - Transmitting155mA
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GAMMA-868-SO
Related LinksGAMMA-, GAMMA-868-SO Datasheet, RF Solutions Distributor
GAMMA-868-SO Details Description
Related parts for GAMMA-868-SO
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 285UH 3A 140 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE 800A 500V NON STD FAST datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8SOIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf
CONN HAN 24 HPR BASE PNL SCREWLK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf