LEMO GBA.00.250.FN
GBA.00.250.FN picture photo
Mfg. Part Number
GBA.00.250.FN
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF) - Accessories
Brief Description
CONN LOCKWASHER FOR 00 SERIES
Datasheet Download
GBA.00.250.FN.pdf
Availability of GBA.00.250.FN
QUANTITY
GBA.00.250.FN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA.00.250.FN
Internal Part NumberEIS-GBA.00.250.FN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF) - Accessories
Series00
Connector Style-
Accessory TypeLockwasher
For Use With/Related Products00 Series Panel Mount Jacks
Body MaterialBrass
Body FinishNickel
Features-
ColorSilver
Center Contact Material-
Center Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA.00.250.FN
Related LinksGBA.00, GBA.00.250.FN Datasheet, LEMO Distributor
GBA.00.250.FN Details Description
Related parts for GBA.00.250.FN
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 4POS THRU HOLE datasheet.pdf
CONN 52POS MINI EXPRESS CARD SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH DIP T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf