Sullins Connector Solutions GBA10DTBS
GBA10DTBS picture photo
Mfg. Part Number
GBA10DTBS
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GBA10DTBS.pdf
Availability of GBA10DTBS
QUANTITY
GBA10DTBS Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA10DTBS
Internal Part NumberEIS-GBA10DTBS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA10DTBS
Related LinksGBA1, GBA10DTBS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA10DTBS Details Description
Related parts for GBA10DTBS
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 65MSPS 64QFN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A TO263-5L datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 216KHZ SAMP 28-SSOP datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 275MA 14-SOIC datasheet.pdf