Sullins Connector Solutions GBA22DTKT-S288
GBA22DTKT-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBA22DTKT-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND
Datasheet Download
GBA22DTKT-S288.pdf
Availability of GBA22DTKT-S288
QUANTITY
GBA22DTKT-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA22DTKT-S288
Internal Part NumberEIS-GBA22DTKT-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA22DTKT-S288
Related LinksGBA22DT, GBA22DTKT-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA22DTKT-S288 Details Description
Related parts for GBA22DTKT-S288
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 1X2 1310NM datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf