Sullins Connector Solutions GBA30DTKI-S288
GBA30DTKI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBA30DTKI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND
Datasheet Download
GBA30DTKI-S288.pdf
Availability of GBA30DTKI-S288
QUANTITY
GBA30DTKI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA30DTKI-S288
Internal Part NumberEIS-GBA30DTKI-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA30DTKI-S288
Related LinksGBA30DT, GBA30DTKI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA30DTKI-S288 Details Description
Related parts for GBA30DTKI-S288
CONN INTERFACE MODULE IDC 60POS datasheet.pdf
THYRISTOR TVS 140V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 448K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 18POS datasheet.pdf