Sullins Connector Solutions GBB105DHFT
GBB105DHFT picture photo
Mfg. Part Number
GBB105DHFT
Brief Description
CONN CARDEDGE 210POS .050" SMD
Datasheet Download
GBB105DHFT.pdf
Availability of GBB105DHFT
QUANTITY
GBB105DHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB105DHFT
Internal Part NumberEIS-GBB105DHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row105
Number of Positions210
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB105DHFT
Related LinksGBB10, GBB105DHFT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB105DHFT Details Description
Related parts for GBB105DHFT
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247 datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER EMI 50 PF C TYPE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13.5VC SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 25MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf