Sullins Connector Solutions GBB10DYRN-S1355
GBB10DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB10DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 10POS
Datasheet Download
GBB10DYRN-S1355.pdf
Availability of GBB10DYRN-S1355
QUANTITY
GBB10DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB10DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB10DYRN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB10DYRN-S1355
Related LinksGBB10DY, GBB10DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB10DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GBB10DYRN-S1355
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 184.5V 100KA CHASSIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.03A 150 MOHM datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC UART FIFO 32B 48TQFP datasheet.pdf
WASHDOWN BLACKLIGHT 8X12 RED datasheet.pdf
KPT GASKET 16 datasheet.pdf
IMAGE SENSOR MONO CMOS datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-D,HDR,8R,176P,AP datasheet.pdf