Sullins Connector Solutions GBB120DYFN-S1355
GBB120DYFN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB120DYFN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 120POS SMD
Datasheet Download
GBB120DYFN-S1355.pdf
Availability of GBB120DYFN-S1355
QUANTITY
GBB120DYFN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB120DYFN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB120DYFN-S1355
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions240
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB120DYFN-S1355
Related LinksGBB120DY, GBB120DYFN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB120DYFN-S1355 Details Description
Related parts for GBB120DYFN-S1355
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 6A SLD TERM datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN BUTT SEAMLESS UNINSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf