Sullins Connector Solutions GBB15DHBR
GBB15DHBR picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DHBR
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 SLD
Datasheet Download
GBB15DHBR.pdf
Availability of GBB15DHBR
QUANTITY
GBB15DHBR Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DHBR
Internal Part NumberEIS-GBB15DHBR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DHBR
Related LinksGBB1, GBB15DHBR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DHBR Details Description
Related parts for GBB15DHBR
DIODE ZENER 5.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 64MQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
MQS ABDEKA M.HEB32P datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1206 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf