Sullins Connector Solutions GBB15DHLD
GBB15DHLD picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DHLD
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD
Datasheet Download
GBB15DHLD.pdf
Availability of GBB15DHLD
QUANTITY
GBB15DHLD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DHLD
Internal Part NumberEIS-GBB15DHLD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DHLD
Related LinksGBB1, GBB15DHLD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DHLD Details Description
Related parts for GBB15DHLD
ESD HANDLER 6X4-3/4X1 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 22POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.5MM SEALED datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 60V 350MA 8SOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 10% 305 VAC RAD datasheet.pdf