Sullins Connector Solutions GBB15DHLT
GBB15DHLT picture photo
Mfg. Part Number
GBB15DHLT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD
Datasheet Download
GBB15DHLT.pdf
Availability of GBB15DHLT
QUANTITY
GBB15DHLT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB15DHLT
Internal Part NumberEIS-GBB15DHLT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB15DHLT
Related LinksGBB1, GBB15DHLT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB15DHLT Details Description
Related parts for GBB15DHLT
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN JACK 3-COND PHONE SLD LUG datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 13.46MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf