Sullins Connector Solutions GBB22DHNN
GBB22DHNN picture photo
Mfg. Part Number
GBB22DHNN
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD
Datasheet Download
GBB22DHNN.pdf
Availability of GBB22DHNN
QUANTITY
GBB22DHNN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB22DHNN
Internal Part NumberEIS-GBB22DHNN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB22DHNN
Related LinksGBB2, GBB22DHNN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB22DHNN Details Description
Related parts for GBB22DHNN
IC RS232 MULTCH DRVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR INV/NONINV 8-DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN MALE R/A 4POS STEEL KNURL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5A 9.7 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf