Sullins Connector Solutions GBB24DYRD
GBB24DYRD picture photo
Mfg. Part Number
GBB24DYRD
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
GBB24DYRD.pdf
Availability of GBB24DYRD
QUANTITY
GBB24DYRD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB24DYRD
Internal Part NumberEIS-GBB24DYRD
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB24DYRD
Related LinksGBB2, GBB24DYRD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB24DYRD Details Description
Related parts for GBB24DYRD
RELAY SSR 110A 280VAC DC IN PNL datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY DISPLAYPORT W/O LATCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC MMIC 4X2 IF SWITCH MATRIX datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V 10% BX 1210 datasheet.pdf