Sullins Connector Solutions GBB24DYRQ
GBB24DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
GBB24DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 24POS
Datasheet Download
GBB24DYRQ.pdf
Availability of GBB24DYRQ
QUANTITY
GBB24DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB24DYRQ
Internal Part NumberEIS-GBB24DYRQ
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB24DYRQ
Related LinksGBB2, GBB24DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB24DYRQ Details Description
Related parts for GBB24DYRQ
INDUCTOR 67.5MH COMMON MODE datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 40TSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CONN SPRING CAP FOR 3S-3B IP61 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf