Sullins Connector Solutions GBB25DYHN-S1355
GBB25DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 25POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB25DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB25DYHN-S1355
QUANTITY
GBB25DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB25DYHN-S1355
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DYHN-S1355
Related LinksGBB25DY, GBB25DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB25DYHN-S1355
CONN RCPT .100" 4POS TIN PCB datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 10POS datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 195MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf