Sullins Connector Solutions GBB25DYRN-S1355
GBB25DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB25DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 25POS
Datasheet Download
GBB25DYRN-S1355.pdf
Availability of GBB25DYRN-S1355
QUANTITY
GBB25DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB25DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB25DYRN-S1355
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB25DYRN-S1355
Related LinksGBB25DY, GBB25DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB25DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GBB25DYRN-S1355
FILTER SAW 433.92MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 200A TO-263-7 datasheet.pdf
TERMINAL RING TONGUE SIZE 3/8 datasheet.pdf
DIODE TUNING 10V 20MA SOT323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
I1 DIE 22-18 INSULK PGYBK datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf