Sullins Connector Solutions GBB30DYHN
GBB30DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GBB30DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB30DYHN.pdf
Availability of GBB30DYHN
QUANTITY
GBB30DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB30DYHN
Internal Part NumberEIS-GBB30DYHN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB30DYHN
Related LinksGBB3, GBB30DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB30DYHN Details Description
Related parts for GBB30DYHN
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 5A TO220-2FP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 290MA 1.26 OHM datasheet.pdf
LABEL 3X4" BLCK/RED ON WHT 50/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MOSFET SW 40V STEP-UP SOT23-6 datasheet.pdf