Sullins Connector Solutions GBB35DYHN-S1355
GBB35DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB35DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB35DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB35DYHN-S1355
QUANTITY
GBB35DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB35DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB35DYHN-S1355
Number of Positions70
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB35DYHN-S1355
Related LinksGBB35DY, GBB35DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB35DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB35DYHN-S1355
RES SMD 604 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
RES 20 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 17-19AWG .250 datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf