Sullins Connector Solutions GBB64DYRQ
GBB64DYRQ picture photo
Mfg. Part Number
GBB64DYRQ
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 64POS
Datasheet Download
GBB64DYRQ.pdf
Availability of GBB64DYRQ
QUANTITY
GBB64DYRQ Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB64DYRQ
Internal Part NumberEIS-GBB64DYRQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row64
Number of Positions128
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeCantilever
ColorBlack
Flange FeatureStraddle Mount Opening, Unthreaded, 0.078" (1.98mm)
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB64DYRQ
Related LinksGBB6, GBB64DYRQ Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB64DYRQ Details Description
Related parts for GBB64DYRQ
CABLE 60COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 915UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.715 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 5NS 44VQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 100A LFPAK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
LED ENDOR STAR MODULE WHT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf