Sullins Connector Solutions GBB66DYFN
GBB66DYFN picture photo
Mfg. Part Number
GBB66DYFN
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 66POS SMD
Datasheet Download
GBB66DYFN.pdf
Availability of GBB66DYFN
QUANTITY
GBB66DYFN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB66DYFN
Internal Part NumberEIS-GBB66DYFN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row66
Number of Positions132
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB66DYFN
Related LinksGBB6, GBB66DYFN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB66DYFN Details Description
Related parts for GBB66DYFN
OUTLET PWR NEMA 5-20R SNAPIN/IDC datasheet.pdf
PGS SHEET 115X180MM W/SILICON datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PAC-S300-RV12 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 32.4 OHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf