Sullins Connector Solutions GBB70DYFD
GBB70DYFD picture photo
Mfg. Part Number
GBB70DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 70POS SMD
Datasheet Download
GBB70DYFD.pdf
Availability of GBB70DYFD
QUANTITY
GBB70DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB70DYFD
Internal Part NumberEIS-GBB70DYFD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row70
Number of Positions140
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB70DYFD
Related LinksGBB7, GBB70DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB70DYFD Details Description
Related parts for GBB70DYFD
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.03A 230 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 8POS datasheet.pdf
DIP-TO-SOWIC ADAPTOR datasheet.pdf
WHITE POLY 3.6" X .375" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf