Sullins Connector Solutions GBB75DYHN-S1355
GBB75DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB75DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB75DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB75DYHN-S1355
QUANTITY
GBB75DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB75DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB75DYHN-S1355
Number of Positions150
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB75DYHN-S1355
Related LinksGBB75DY, GBB75DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB75DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB75DYHN-S1355
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2924 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 170UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN2/3 DIFF 32QFN datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf