Sullins Connector Solutions GBB75DYHT
GBB75DYHT picture photo
Mfg. Part Number
GBB75DYHT
Brief Description
CONN EDGECARD 75POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB75DYHT.pdf
Availability of GBB75DYHT
QUANTITY
GBB75DYHT Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB75DYHT
Internal Part NumberEIS-GBB75DYHT
Number of Positions150
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB75DYHT
Related LinksGBB7, GBB75DYHT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB75DYHT Details Description
Related parts for GBB75DYHT
RES 13K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL 20-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf