Sullins Connector Solutions GBB80DYHN-S1355
GBB80DYHN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GBB80DYHN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB80DYHN-S1355.pdf
Availability of GBB80DYHN-S1355
QUANTITY
GBB80DYHN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB80DYHN-S1355
Internal Part NumberEIS-GBB80DYHN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row80
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB80DYHN-S1355
Related LinksGBB80DY, GBB80DYHN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB80DYHN-S1355 Details Description
Related parts for GBB80DYHN-S1355
RES SMD 240K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.5"LX6.34"W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 33 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf