Sullins Connector Solutions GBC20DRXN-S734
GBC20DRXN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GBC20DRXN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GBC20DRXN-S734.pdf
Availability of GBC20DRXN-S734
QUANTITY
GBC20DRXN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC20DRXN-S734
Internal Part NumberEIS-GBC20DRXN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions40
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC20DRXN-S734
Related LinksGBC20DR, GBC20DRXN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC20DRXN-S734 Details Description
Related parts for GBC20DRXN-S734
VARISTOR 16.2V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC SHIFTER HEX HIGH-LOW 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.2A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
ADPTR TINEL LOCK STR SHELL 8 datasheet.pdf
CONN STACKED SFP+ 2X4 TIN TAILS datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER MTR 0-4000A/85-264VAC LCD datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf