Sullins Connector Solutions GBC65DRXI-S734
GBC65DRXI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GBC65DRXI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GBC65DRXI-S734.pdf
Availability of GBC65DRXI-S734
QUANTITY
GBC65DRXI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBC65DRXI-S734
Internal Part NumberEIS-GBC65DRXI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row65
Number of Positions130
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBC65DRXI-S734
Related LinksGBC65DR, GBC65DRXI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBC65DRXI-S734 Details Description
Related parts for GBC65DRXI-S734
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES 26.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IN-LINE datasheet.pdf
T-3-1 4 T-5 WEDGE BASE LAMP SKT datasheet.pdf
FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 12C 12#20 SKT RECP datasheet.pdf
LED COB WHT DIFF 6500K 300MA SMD datasheet.pdf