Comchip Technology GBJ2502-G-03
GBJ2502-G-03 picture photo
Mfg. Part Number
GBJ2502-G-03
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 25A 200V GBJ
Datasheet Download
GBJ2502-G-03.pdf
Availability of GBJ2502-G-03
QUANTITY
GBJ2502-G-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBJ2502-G-03
Internal Part NumberEIS-GBJ2502-G-03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)200V
Current - DC Forward (If) (Max)25A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBJ
Supplier Device PackageGBJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBJ2502-G-03
Related LinksGBJ250, GBJ2502-G-03 Datasheet, Comchip Technology Distributor
GBJ2502-G-03 Details Description
Related parts for GBJ2502-G-03
FIXED IND 8.2UH 1.1A 116 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 250V 3A/2.5A SOP8 datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 50POS datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A SMAM datasheet.pdf