Vishay Semiconductor/Diodes Division GBLA01-E3/45
GBLA01-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
GBLA01-E3/45
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE GPP 1PH 4A 100V GBL
Datasheet Download
GBLA01-E3/45.pdf
Availability of GBLA01-E3/45
QUANTITY
GBLA01-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBLA01-E3/45
Internal Part NumberEIS-GBLA01-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTube
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)100V
Current - DC Forward (If) (Max)3A
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP, GBL
Supplier Device PackageGBL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBLA01-E3/45
Related LinksGBLA01, GBLA01-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GBLA01-E3/45 Details Description
Related parts for GBLA01-E3/45
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 1608 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.6VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IGBT 600V 45A 122W LDPAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC CLEAR 1.5" datasheet.pdf