Sullins Connector Solutions GBM10DCWI
GBM10DCWI picture photo
Mfg. Part Number
GBM10DCWI
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM10DCWI.pdf
Availability of GBM10DCWI
QUANTITY
GBM10DCWI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM10DCWI
Internal Part NumberEIS-GBM10DCWI
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM10DCWI
Related LinksGBM1, GBM10DCWI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM10DCWI Details Description
Related parts for GBM10DCWI
CAP POLYMER 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 10% 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT NV EEP I2C SOT-23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 423 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 10 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf