Sullins Connector Solutions GBM10DTAN-S664
GBM10DTAN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GBM10DTAN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM10DTAN-S664.pdf
Availability of GBM10DTAN-S664
QUANTITY
GBM10DTAN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM10DTAN-S664
Internal Part NumberEIS-GBM10DTAN-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM10DTAN-S664
Related LinksGBM10DT, GBM10DTAN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM10DTAN-S664 Details Description
Related parts for GBM10DTAN-S664
BLADE HEX SOCKET 10MM 6.89" datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO204AL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 16VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC399MS8 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
T4012, 1NC+1NO, FLAT ACTUATOR datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf