Sullins Connector Solutions GBM12DCSI-S288
GBM12DCSI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DCSI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM12DCSI-S288.pdf
Availability of GBM12DCSI-S288
QUANTITY
GBM12DCSI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DCSI-S288
Internal Part NumberEIS-GBM12DCSI-S288
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DCSI-S288
Related LinksGBM12DC, GBM12DCSI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DCSI-S288 Details Description
Related parts for GBM12DCSI-S288
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS GOLD T/H datasheet.pdf
FUSE 25A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
MOSFET RF 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 400HP 410A IP datasheet.pdf
PC/104+ N/S/THRU CONN P/FIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf