Sullins Connector Solutions GBM12DRKH
GBM12DRKH picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DRKH
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM12DRKH.pdf
Availability of GBM12DRKH
QUANTITY
GBM12DRKH Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DRKH
Internal Part NumberEIS-GBM12DRKH
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DRKH
Related LinksGBM1, GBM12DRKH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DRKH Details Description
Related parts for GBM12DRKH
TOOL HAND CRIMP SOLISTRAND 8AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 16TSSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 600.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf