Sullins Connector Solutions GBM12DRXI
GBM12DRXI picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DRXI
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM12DRXI.pdf
Availability of GBM12DRXI
QUANTITY
GBM12DRXI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DRXI
Internal Part NumberEIS-GBM12DRXI
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DRXI
Related LinksGBM1, GBM12DRXI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DRXI Details Description
Related parts for GBM12DRXI
RES SMD 162K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 227 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 200 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
IC DPLL NETWORK SYNCH 100FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf