Sullins Connector Solutions GBM12DTBS
GBM12DTBS picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DTBS
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM12DTBS.pdf
Availability of GBM12DTBS
QUANTITY
GBM12DTBS Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DTBS
Internal Part NumberEIS-GBM12DTBS
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DTBS
Related LinksGBM1, GBM12DTBS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DTBS Details Description
Related parts for GBM12DTBS
CAP TANT 15UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
TXRX 16BIT TRANSLAT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
1.0VP REMODEL POST CONTACT datasheet.pdf
4MM DIY RSTKP SCREW YELLOW datasheet.pdf