Sullins Connector Solutions GBM15DCTI-S288
GBM15DCTI-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DCTI-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM15DCTI-S288.pdf
Availability of GBM15DCTI-S288
QUANTITY
GBM15DCTI-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DCTI-S288
Internal Part NumberEIS-GBM15DCTI-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DCTI-S288
Related LinksGBM15DC, GBM15DCTI-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DCTI-S288 Details Description
Related parts for GBM15DCTI-S288
BIT TRI-WING SZ2 0.98" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #13 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN SKT DDR4 DIMM 288POS 25 datasheet.pdf