Sullins Connector Solutions GBM15DRXN
GBM15DRXN picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DRXN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DRXN.pdf
Availability of GBM15DRXN
QUANTITY
GBM15DRXN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DRXN
Internal Part NumberEIS-GBM15DRXN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DRXN
Related LinksGBM1, GBM15DRXN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DRXN Details Description
Related parts for GBM15DRXN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CBS THREAD MALE 1" NYLON datasheet.pdf
LED 10.60X10MM 470NM BLU CLR SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 28.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 10M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf