Sullins Connector Solutions GBM15DSUI
GBM15DSUI picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DSUI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DSUI.pdf
Availability of GBM15DSUI
QUANTITY
GBM15DSUI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DSUI
Internal Part NumberEIS-GBM15DSUI
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DSUI
Related LinksGBM1, GBM15DSUI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DSUI Details Description
Related parts for GBM15DSUI
DSUB CABL-AMM09G/ AE10M / AFM09G datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 25POS datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.11A HOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 5.91"L X 3.94"W datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS FEMALE CABLE SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf