Sullins Connector Solutions GBM22MMAD
GBM22MMAD picture photo
Mfg. Part Number
GBM22MMAD
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156"
Datasheet Download
GBM22MMAD.pdf
Availability of GBM22MMAD
QUANTITY
GBM22MMAD Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM22MMAD
Internal Part NumberEIS-GBM22MMAD
PackagingTray
Card TypeFits Female Edgecards
GenderMale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact Type-
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM22MMAD
Related LinksGBM2, GBM22MMAD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM22MMAD Details Description
Related parts for GBM22MMAD
LAMP CCFL 650V 6.5 X 178MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
LCD GRAPHIC TOUCH PANEL BLU/WHT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CIRCULAR CONN W/HARAX F 8 / 3-PO datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf