Sullins Connector Solutions GBM24DCMH-S288
GBM24DCMH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GBM24DCMH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GBM24DCMH-S288.pdf
Availability of GBM24DCMH-S288
QUANTITY
GBM24DCMH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM24DCMH-S288
Internal Part NumberEIS-GBM24DCMH-S288
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM24DCMH-S288
Related LinksGBM24DC, GBM24DCMH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM24DCMH-S288 Details Description
Related parts for GBM24DCMH-S288
IC GATE NAND 4CH 2-INP 16-SO datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 0.1A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3059 W/3061 3054 F2 MX-LOC W/GAS datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf